Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Contraband (2012) HD

Contraband (2012) HD

What would you hide to protect your family?Jan. 12, 2012 (USA, UK, France)109 Min.R
Your rating: 10
9.3 11 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Mark Wahlberg isChris Farraday
Chris Farraday
Kate Beckinsale isKate Farraday
Kate Farraday
Ben Foster isSebastian Abney
Sebastian Abney
Giovanni Ribisi isTim Briggs
Tim Briggs
J.K. Simmons isCaptain Camp
Captain Camp
William Lucking isBud Farraday
Bud Farraday
Diego Luna isGonzalo
Gonzalo
Robert Wahlberg isJohn Bryce
John Bryce
Lukas Haas isDanny Raymer
Danny Raymer

Permbledhje

Kris Farandei, një ish trafikant punon si instalues alarmi, por ka dhe probleme serioze ekonomike. Kur Adi, kunati i tij humb mallin në një trafikim që po kryente dhe i duhet që të paguajë 700.000 dollarë ose përndryshe do i ketë punët keq, Kris detyrohet tu kthehet punëve të jashtëligjshme. Ata shkojnë në Panama me një anije tregtare për të sjellë para të fallsifikuara që të siguronin paratë që Adi ka borgj, por gjithçka nuk shkon ashtu si e kishin menduar në fillim.

Titulli origjinalContraband
Vlerësimi IMDb6.5 104,671 votes
Vlerësimi TMDb6.1 675 votes