Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Hugo (2011) HD

Hugo (2011) HD

One of the most legendary directors of our time takes you on an extraordinary adventure.Nov. 22, 2011 (USA)126 Min.PG
Your rating: 0
7 3 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Asa Butterfield isHugo Cabret
Hugo Cabret
Ben Kingsley isGeorges Méliès
Georges Méliès
Sacha Baron Cohen isThe Station Inspector
The Station Inspector
Christopher Lee isMonsieur Labisse
Monsieur Labisse
Helen McCrory isMama Jeanne
Mama Jeanne
Frances de la Tour isMadame Emilie
Madame Emilie

Permbledhje

I vendosur në vitin 1930 në Paris, një jetim që jeton në muret e një stacioni treni përfundon në një mister që përfshin babain e tij dhe një robot.

Titulli origjinalHugo
Vlerësimi IMDb7.5 258,205 votes
Vlerësimi TMDb6.9 1692 votes