Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Justice League (2017) HD

Justice League (2017) HD

Nov. 15, 2017 (USA)120 Min.
Your rating: 2
8.5 31 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Zack Snyder
Director

Aktoret

Ben Affleck isBruce Wayne / Batman
Bruce Wayne / Batman
Henry Cavill isKal-El / Clark Kent / Superman
Kal-El / Clark Kent / Superman
Amy Adams isLois Lane
Lois Lane
Gal Gadot isDiana Prince / Wonder Woman
Diana Prince / Wonder Woman
Ezra Miller isBarry Allen / Flash
Barry Allen / Flash
Jason Momoa isArthur Curry / Aquaman
Arthur Curry / Aquaman
Ray Fisher isVictor Stone / Cyborg
Victor Stone / Cyborg
Jeremy Irons isAlfred Pennyworth
Alfred Pennyworth
Diane Lane isMartha Kent
Martha Kent
Connie Nielsen isQueen Hippolyta
Queen Hippolyta

Permbledhje

I nxitur nga besimi i tij i rivendosur në njerëzimin dhe i frymëzuar nga akti vetëmohues i Supermenit, Brus Uejn dhe Diana Prinse mbledhin një ekip humanësh  për t’u përballur me një kërcënimin katastrofik për planetin Tokë.

Titulli origjinalJustice League
Vlerësimi IMDb7.3 votes
Vlerësimi TMDb6.8 1147 votes