Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Kick-Ass 2 (2013) HD

Kick-Ass 2 (2013) HD

You Can't Fight Your Destiny.Jul. 17, 2013 (USA, UK, Japan)103 Min.R
Your rating: 9
9.2 12 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Jeff Wadlow
Director

Aktoret

Aaron Taylor-Johnson isDave Lizewski / Kick-Ass
Dave Lizewski / Kick-Ass
Chloë Grace Moretz isMindy Macready / Hit-Girl
Mindy Macready / Hit-Girl
Clark Duke isMarty Eisenberg / Battle Guy
Marty Eisenberg / Battle Guy
Jim Carrey isColonel Stars and Stripes
Colonel Stars and Stripes
Lindy Booth isNight Bitch
Night Bitch
Donald Faison isDoctor Gravity
Doctor Gravity
Morris Chestnut isDetective Marcus Williams
Detective Marcus Williams

Permbledhje

Heroi i veshur me kostum Kick-Ass bashkohet me një grup qytetarësh të thjeshtë të frymëzuar për të luftuar krimin. Ndërsa Red Mist ka një plan për t’u hakmarrë ndaj Kick-Ass dhe këdo që ai njeh.

Titulli origjinalKick-Ass 2
Vlerësimi IMDb6.6 213,369 votes
Vlerësimi TMDb6.3 1851 votes