Kingdom of Heaven (2005) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Kingdom of Heaven (2005) HD

Kingdom of Heaven (2005) HD

Be without fear in the face of your enemies. Safeguard the helpless, and do no wrongMay. 03, 2005 (USA, UK, Spain, Germany, Morocco)144 Min.R
Your rating: 0
10 4 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Ridley Scott
Director

Aktoret

Orlando Bloom isBalian de Ibelin
Balian de Ibelin
Eva Green isSibylla
Sibylla
Jeremy Irons isTiberias
Tiberias
Marton Csokas isGuy de Lusignan
Guy de Lusignan
Brendan Gleeson isReynald de Chatillon
Reynald de Chatillon
Liam Neeson isGodfrey de Ibelin
Godfrey de Ibelin
Edward Norton isKing Baldwin
King Baldwin

Permbledhje

Balian e Ibelin udhëton në Jeruzalem gjatë kryqëzatave të shekullit të 12-të, aty ai e gjen veten si mbrojtës të qytetit dhe popullin të tij.

Titulli origjinalKingdom of Heaven
Vlerësimi IMDb7.2 226,718 votes
Vlerësimi TMDb6.6 936 votes