Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Lara Croft: Tomb Raider (2001) HD

Lara Croft: Tomb Raider (2001) HD

Born into Wealth. Groomed by the Elite. Trained for Combat.Jun. 11, 2001 (USA, UK, Japan, Germany)100 Min.PG-13
Your rating: 9
9.5 8 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Simon West
Director

Aktoret

Angelina Jolie isLara Croft
Lara Croft
Jon Voight isLord Croft
Lord Croft
Iain Glen isPowell
Powell
Richard Johnson isDistinguished Gentleman
Distinguished Gentleman
Robert Phillips isAssault Team Leader
Assault Team Leader

Permbledhje

Video loja aventuriere Lara Croft vjen në jetë në një film ku ajo garon kundër kohës dhe djajve për të rimarrë objekte të fuqishme të lashta. 

Titulli origjinalLara Croft: Tomb Raider
Vlerësimi IMDb5.7 164,046 votes
Vlerësimi TMDb5.7 1885 votes