Legends of the Fall (1994) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Legends of the Fall (1994) HD

Legends of the Fall (1994) HD

After the Fall from Innocence the Legend begins.Dec. 16, 1994 (USA)133 Min.R
Your rating: 0
10 3 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Edward Zwick
Director

Aktoret

Brad Pitt isTristan Ludlow
Tristan Ludlow
Anthony Hopkins isCol. William Ludlow
Col. William Ludlow
Aidan Quinn isAlfred Ludlow
Alfred Ludlow
Julia Ormond isSusannah Fincannon Ludlow
Susannah Fincannon Ludlow
Henry Thomas isSamuel Ludlow
Samuel Ludlow
Karina Lombard isIsabel Two Decker Ludlow
Isabel Two Decker Ludlow
John Novak isJames O'
James O'
Robert Wisden isJohn T. O'
John T. O'
David Kaye isSamuel Decker
Samuel Decker

Permbledhje

Tregim epik i tre vëllezërve dhe babait të tyre që jetojnë në shkretëtirën e largët të viteve 1900 në SHBA dhe se si jeta e tyre është e prekur nga natyra, historia, lufta, dhe dashuria.

Titulli origjinalLegends of the Fall
Vlerësimi IMDb7.5 118,052 votes
Vlerësimi TMDb7.1 526 votes