Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Machine Gun Preacher (2011) HD

Machine Gun Preacher (2011) HD

Hope is the greatest weapon of allSep. 23, 2011 (USA)129 Min.R
Your rating: 10
10 5 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Marc Forster
Director

Aktoret

Gerard Butler isSam Childers
Sam Childers
Richard Goteri isGun Shop Owner
Gun Shop Owner
Peter Carey isBill Wallace
Bill Wallace
Brett Wagner isBen Hobbs
Ben Hobbs
Barbara Coven isShannon Wallace
Shannon Wallace
Ryann Campos isPaige #1
Paige #1

Permbledhje

-Historia e Sam Childers, i cili nga nje drogaxhi i rendomte kthehet ne nje besimtar te devotshem, dhe pas kesaj gjithcka fillon ti ece mire. Me pas niset ne nje mision ndihmes ne Sudan dhe duke pare masakrat qe ndodhin , fillon te ndihmoje femijet duke ndertuar jetimore , dhe duke marre armet per te luftuar kunder rrebelve……

Titulli origjinalMachine Gun Preacher
Vlerësimi IMDb6.8 55,278 votes
Vlerësimi TMDb6.4 243 votes