Neerja (2016) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Neerja (2016) HD

Neerja (2016) HD

Fear Gave Her CourageFeb. 19, 2016 (India)122 Min.N/A
Your rating: 10
10 3 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Ram Madhvani
Director

Aktoret

Sonam Kapoor isNeerja Bhanot
Neerja Bhanot
Shabana Azmi isRama Bhanot
Rama Bhanot
Yogendra Tiku isHarish Bhanot
Harish Bhanot
Jim Sarbh isKhalil
Khalil
Abrar Zahoor isZayd Safirini
Zayd Safirini
Waqar Khan isCo-Pilot Richard Bertrand
Co-Pilot Richard Bertrand

Permbledhje

Ky film është bazuar në historinë e vërtetë të Nirxha Banot, e cila sakrifikoi jetën e saj për të mbrojtur jetët e 359 pasagjerëve në fluturimin Pen Em 73. Ky aeroplan u rrëmbye nga një organizatë terroriste dhe u deshën orë të tëra para se të liroheshin pengjet. Për këtë akt heroik ajo është nderuar me shumë çmime të jashtëzakonshme.

Titulli origjinalनीरजा
Vlerësimi IMDb7.8 12,680 votes
Vlerësimi TMDb7.6 30 votes