Pope Joan (2009) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Pope Joan (2009) HD

Pope Joan (2009) HD

Oct. 22, 2009 (Germany, UK, Italy, Spain)149 Min.N/A
Your rating: 0
8.5 2 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Johanna Wokalek isJohanna von Ingelheim
Johanna von Ingelheim
Iain Glen isVillage Priest
Village Priest
Anatole Taubman isAnastasius
Anastasius
Lotte Flack isJohanna von Ingelheim - Age 10-14
Johanna von Ingelheim - Age 10-14
Tigerlily Hutchinson isPope Joan - age 6-9
Pope Joan - age 6-9

Permbledhje

Një grua Angleze e lindur në qytetin gjerman të Ingelheimit në shekullin e nëntë fshehë identitetin dhe paraqitet si burrë dhe ngritet në hireiarkin e Vatikanit.

Titulli origjinalDie Päpstin
Vlerësimi IMDb6.7 7,210 votes
Vlerësimi TMDb6.3 66 votes