Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Victor Frankenstein (2015) HD

Victor Frankenstein (2015) HD

Discover the origin of the monster and his creation.Nov. 10, 2015 (USA, UK, Canada)109 Min.PG-13
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

James McAvoy isVictor Von Frankenstein
Victor Von Frankenstein
Andrew Scott isRoderick Turpin
Roderick Turpin
Charles Dance isFrankenstein
Frankenstein
Louise Brealey isSexy Society Girl
Sexy Society Girl
Mark Gatiss isDettweiler
Dettweiler
Freddie Fox isFinnegan
Finnegan

Permbledhje

E thënë nga perspektiva e Igor, ne shohim origjinën errët të asistentit të ri, miqësinë e tij shpenguese me studentin i ri të mjekësi Viktor Von Frankenstain, dhe ata bëhen dëshmitarë të shfaqjes së si Frankenstain u bë njeriu dhe legjenda që ne njohim sot.

Titulli origjinalVictor Frankenstein
Vlerësimi IMDb6.0 36,988 votes
Vlerësimi TMDb5.6 555 votes