Spud (2010) me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Spud (2010)

Spud (2010)

Dec. 03, 2010 (South Africa)103 Min.N/A
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Tom Burne isVern '
Vern '
Josh Goddard isCharlie '
Charlie '
Byron Langley isSimon Brown
Simon Brown
Tanit Phoenix isEve - Mrs. Wilson
Eve - Mrs. Wilson
Jason Cope isSparerib - Mr. Wilson
Sparerib - Mr. Wilson

Permbledhje

Afrika e Jugut, 1990. Dy evente të mëdha kanë për të ndodhur: do të lirohet Nelson Mandela dhe eventi më i rëndësishëm, Xhon Milton do të nisë vitin e parë në një kolegj elitar për djem.

Titulli origjinalSpud
Vlerësimi IMDb6.7 2,161 votes
Vlerësimi TMDb7 11 votes