A War (2015) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
A War (2015) HD

A War (2015) HD

Sep. 10, 2015 (Denmark)115 Min.R
Your rating: 10
9 5 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Pilou Asbæk isClaus Michael Pedersen
Claus Michael Pedersen
Tuva Novotny isMaria Pedersen
Maria Pedersen
Søren Malling isMartin R. Olsen
Martin R. Olsen
Charlotte Munck isLisbeth Danning
Lisbeth Danning
Dar Salim isNajib Bisma
Najib Bisma
Dulfi Al-Jabouri isLutfi Hassan
Lutfi Hassan
Jakob Frølund isTerkel Sand
Terkel Sand

Permbledhje

Një grup ushtarësh paqeruajtës danezë në Afganistan gjenden ne një përplasje armësh me talebanët e zonës. Gjatë dyluftimit mbeten të vdekur disa civilë dhe për vdekjen e tyre gjykohet si përgjegjës komandanti i ushtarëve, i cili rrezikon dënim të përjetshëm.

Titulli origjinalKrigen
Vlerësimi IMDb7.1 6,109 votes
Vlerësimi TMDb6.8 51 votes