Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Taxi 2 (2000) HD

Taxi 2 (2000) HD

Le 29 mars, il passe la seconde.Mar. 24, 2000 (France)82 Min.NOT RATED
Your rating: 0
10 5 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Samy Naceri isDaniel Morales
Daniel Morales
Frédéric Diefenthal isÉmilien Coutant-Kerbalec
Émilien Coutant-Kerbalec
Marion Cotillard isLilly Bertineau
Lilly Bertineau
Bernard Farcy isCommissaire Gibert
Commissaire Gibert
Jean-Christophe Bouvet isGénéral Edmond Bertineau
Général Edmond Bertineau
Marc Faure isFrench Minister
French Minister
Haruhiko Hirata isJapanese Minister
Japanese Minister

Permbledhje

Ispektori i policisë Emilien dhe shoferi i tij Daniel janë kthyer këtë herë në ndjekje të një grupi të Yakuzas Japoneze.

Titulli origjinalTaxi 2
Vlerësimi IMDb6.4 42,043 votes
Vlerësimi TMDb6 329 votes