Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Dark Knight (2008) HD

The Dark Knight (2008) HD

Why So Serious?Jul. 16, 2008 (USA, UK)152 Min.PG-13
Your rating: 0
9.8 19 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Christian Bale isBruce Wayne / Batman
Bruce Wayne / Batman
Michael Caine isAlfred Pennyworth
Alfred Pennyworth
Heath Ledger isThe Joker
The Joker
Aaron Eckhart isHarvey Dent / Two-Face
Harvey Dent / Two-Face
Gary Oldman isLt. James Gordon
Lt. James Gordon
Maggie Gyllenhaal isRachel Dawes
Rachel Dawes
Morgan Freeman isLucius Fox
Lucius Fox
Eric Roberts isSalvatore Maroni
Salvatore Maroni

Permbledhje

Kur Batman, Gordon dhe Harvi Dent sulmuan bandën e të këqinjve, ata lanë kllounin jashtë kutisë, Xhokerin, i prirur për të kthyer Gothamin në anën e tij dhe heronjtë në nivelin e tij.

Titulli origjinalThe Dark Knight
Vlerësimi IMDb9.0 1,780,245 votes
Vlerësimi TMDb8.2 9921 votes