The Iceman (2012) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Iceman (2012) HD

The Iceman (2012) HD

Loving husband. Devoted father. Ruthless killer.Sep. 01, 2012 (USA)105 Min.R
Your rating: 10
9.7 3 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Ariel Vromen
Director

Aktoret

Michael Shannon isRichard Kuklinski
Richard Kuklinski
Winona Ryder isDeborah Kuklinski
Deborah Kuklinski
Ray Liotta isRoy Demeo
Roy Demeo
Chris Evans isRobert Pronge
Robert Pronge
David Schwimmer isJosh Rosenthal
Josh Rosenthal
James Franco isMarty Freeman
Marty Freeman
Stephen Dorff isJoey Kuklinski
Joey Kuklinski
Robert Davi isLeo Marks
Leo Marks
John Ventimiglia isMickey Scicoli
Mickey Scicoli

Permbledhje

Historia e vërtetë e Riçard Kuklinskit, vrasësi famëkeq me pagesë dhe një njeri familjar i përkushtuar. Kur më në fund u arrestua  në 1986, as gruaja as vajza e tij nuk dinin se me çfarë merrej ai në të vërtetë.

Titulli origjinalThe Iceman
Vlerësimi IMDb6.9 58,263 votes
Vlerësimi TMDb6.4 321 votes