Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Social Network (2010) HD

The Social Network (2010) HD

You don't get to 500 million friends without making a few enemies.Sep. 30, 2010 (USA)120 Min.PG-13
Your rating: 10
9.8 4 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Jesse Eisenberg isMark Zuckerberg
Mark Zuckerberg
Andrew Garfield isEduardo Saverin
Eduardo Saverin
Armie Hammer isCameron Winklevoss / Tyler Winklevoss
Cameron Winklevoss / Tyler Winklevoss
Max Minghella isDivya Narendra
Divya Narendra
Rooney Mara isErica Albright
Erica Albright
Brenda Song isChristy Lee
Christy Lee
Rashida Jones isMarylin Delpy
Marylin Delpy

Permbledhje

Në vjeshtën e vitit 2003, një student i vitit të dytë në Harvard dhe një gjeni në programim, Mark Zuckerberg, ulet në kompjutrin e tij dhe fillon të punojë mbi një ide të re. Në të njëjtën kohë duke shkruar në blogun e tij dhe duke programuar ai fillon atë që shumë shpejt do të kthehet në rrjetin social më të përdorur në gjithë botën i cili do të sjellë edhe një revolucion në komunikim. Mark Zuckerberg do të kthehet në bilionerin më të ri në histori. Megjithatë gjatë këtij suksesi ai do të ndeshet edhe me probleme personale dhe ligjore.

Titulli origjinalThe Social Network
Vlerësimi IMDb7.7 504,916 votes
Vlerësimi TMDb7.1 2693 votes