Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Transformers: Dark of the Moon (2011) HD

Transformers: Dark of the Moon (2011) HD

The invasion we always feared. An enemy we never expected.Jun. 28, 2011 154 Min.
Your rating: 10
10 8 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Michael Bay
Director

Aktoret

Shia LaBeouf isSam Witwicky
Sam Witwicky
John Malkovich isBruce Brazos
Bruce Brazos
Ken Jeong isJerry Wang
Jerry Wang
Frances McDormand isNational Intelligence Director
National Intelligence Director
Josh Duhamel isLt. Colonel William Lennox
Lt. Colonel William Lennox
Tyrese Gibson isRobert Epps
Robert Epps
Hugo Weaving isMegatron (voice)
Megatron (voice)
Leonard Nimoy isSentinel Prime (voice)
Sentinel Prime (voice)

Permbledhje

Sam Witwicky merr hapat e tij të parë të dobët në moshë madhore, ndërkohë që mbetet një aleat i ngadaltë njerëzor i udhëheqësit Autobot Optimus Prime. Filmi qendron rreth garës hapësinore midis BRSS dhe SHBA, duke sugjeruar se ka një rol të fshehur të Transformatorëve në të, gjithçka që mbetet një nga sekretet më të rrezikshme të planetit.

Titulli origjinalTransformers: Dark of the Moon
Vlerësimi TMDb6 3631 votes