Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Walle·E (2008) HD

Walle·E (2008) HD

An adventure beyond the ordinar-E.Jun. 22, 2008 (USA)98 Min.G
Your rating: 0
10 7 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Ben Burtt isWALL·E / M-O (voice)
WALL·E / M-O (voice)
Elissa Knight isEVE (voice)
EVE (voice)
Jeff Garlin isCaptain (voice)
Captain (voice)
Fred Willard isShelby Forthright
Shelby Forthright
John Ratzenberger isJohn (voice)
John (voice)
Kathy Najimy isMary (voice)
Mary (voice)
Laraine Newman isAxiom Passenger (voice)
Axiom Passenger (voice)
MacInTalk isAUTO (voice)
AUTO (voice)

Permbledhje

Në të ardhmen e largët, një robot i vogël me përbërje mbeturinash niset pa dashje në një udhëtim në hapësirë dhe në fund të fundit do të vendosë për fatin e njerëzimit.

Titulli origjinalWALL·E
Vlerësimi IMDb8.4 771,602 votes
Vlerësimi TMDb7.7 5175 votes