Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Warcraft (2016) HD

Warcraft (2016) HD

Two worlds. One home.May. 25, 2016 (China, Canada, Japan, USA)123 Min.PG-13
Your rating: 0
10 4 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Duncan Jones
Director

Aktoret

Paula Patton isGarona Halforcen
Garona Halforcen
Travis Fimmel isAnduin Lothar
Anduin Lothar
Robert Kazinsky isOrgrim Doomhammer
Orgrim Doomhammer
Dominic Cooper isKing Llane Wrynn
King Llane Wrynn
Clancy Brown isBlackhand
Blackhand
Ruth Negga isLady Taria Wrynn
Lady Taria Wrynn

Permbledhje

Mbretëria paqësore e Azerothit është në prag të luftës, qytetërimi i tij përballet me një ushtri të frikshëshme pushtuese.Pas hapjes se një porte e cila është rrug lidhëse ndërmjet dy botëve,  ku njëra ushtri përballet me shkatërrimin dhe tjetri përballet me zhdukjen. Nga anët e kundërta, dy heronjtë janë të vendosur në një kurs përplasje ku do të vendoset për fatin e familjeve të tyre, njerëzeve të e tyre, dhe shtëpive të tyre.
Titulli origjinalWarcraft
Vlerësimi IMDb7.0 184,313 votes
Vlerësimi TMDb6.3 1736 votes