Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Wonder Woman (2017) HD

Wonder Woman (2017) HD

Power. Grace. Wisdom. Wonder.May. 30, 2017 (USA)141 Min.R
Your rating: 10
9.2 44 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Gal Gadot isDiana Prince / Wonder Woman
Diana Prince / Wonder Woman
Chris Pine isSteve Trevor
Steve Trevor
Connie Nielsen isQueen Hippolyta
Queen Hippolyta
Robin Wright isGeneral Antiope
General Antiope
Danny Huston isGeneral Erich Ludendorff
General Erich Ludendorff
David Thewlis isSir Patrick
Sir Patrick
Elena Anaya isMaru / Doctor Poison
Maru / Doctor Poison
Lucy Davis isEtta Candy
Etta Candy

Permbledhje

Përpara se të bëhej Wonder Woman, ajo ishte Diana, princesha e Amazonës e një luftëtare e stërvitur. Kur një avion rrëzohet në ishull dhe piloti i saj e informon rreth konfliktit të botës së jashtme, ajo largohet nga vendi i saj për të luftuar një luftë që do t’i japë fund të gjitha luftërave, duke zbuluar kështu fuqitë e saj të plota dhe fatin e vërtetë…

Titulli origjinalWonder Woman
Vlerësimi IMDb8.2 80,300 votes
Vlerësimi TMDb7.1 659 votes