Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Dear John (2010) HD

Dear John (2010) HD

Love brought them together. Will fate tear them apart?Feb. 04, 2010 (USA)115 Min.PG-13
Your rating: 10
8.6 5 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Amanda Seyfried isSavannah Lynn Curtis
Savannah Lynn Curtis
Channing Tatum isJohn Tyree
John Tyree
Henry Thomas isTim Wheddon
Tim Wheddon
Keith Robinson isCaptain Stone
Captain Stone
Luke Benward isAlan at 14
Alan at 14
David Andrews isMr. Curtis
Mr. Curtis

Permbledhje

Ndërsa Xhoni është kthyer me leje në qytezën e tij të lindjes, gjen Savanën, një studente kolegji që po viziton qytetin. Edhe pse dashuria ishte e papritur, s’do të thotë që ata s’e gjetën. Duke ditur që Xhoni duhej të ikte për në ushtri, dashuria e tyre mbijetoi përsëri, derisa ai shtyn shërbimin e tij për shkak të sulmeve të 11 shtatorit. Telashet fillojnë dhe dashuria e tyre vihet në pritje. Njëri s’mund ta durojë më këtë gjë… po tjetri?

Titulli origjinalDear John
Vlerësimi IMDb6.3 111,718 votes
Vlerësimi TMDb6.4 967 votes