Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004) HD me Titra Shqip
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004) HD

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004) HD

Something wicked this way comes.May. 31, 2004 (USA)141 Min.R
Your rating: 1
9.7 42 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Gary Oldman isSirius Black
Sirius Black
David Thewlis isRemus Lupin
Remus Lupin
Alan Rickman isSeverus Snape
Severus Snape
Michael Gambon isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
Robbie Coltrane isRubeus Hagrid
Rubeus Hagrid
Tom Felton isDraco Malfoy
Draco Malfoy
Emma Thompson isSybill Trelawney
Sybill Trelawney

Permbledhje

Është viti i tretë i Harrit në Hoguarts: Jo vetëm që do ketë telashe për të, por do të ketë dhe një mësues të ri në lëndën e “Mbrojtjes kundër Arteve të Errëta”. Vrasësi që kishte qenë i burgosur, Sirius Blleku ka ikur nga Azkabani (burgu i magjistarëve), dhe tani është në ndjekje të Harrit.

Titulli origjinalHarry Potter and the Prisoner of Azkaban
Vlerësimi IMDb7.8 417,394 votes
Vlerësimi TMDb7.6 4915 votes