Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Kick-Ass (2010) HD

Kick-Ass (2010) HD

Shut up. Kick ass.Mar. 22, 2010 (UK, USA)117 Min.R
Your rating: 0
10 4 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Aaron Taylor-Johnson isDave Lizewski / Kick-Ass
Dave Lizewski / Kick-Ass
Chloë Grace Moretz isMindy Macready / Hit-Girl
Mindy Macready / Hit-Girl
Nicolas Cage isDamon Macready / Big Daddy
Damon Macready / Big Daddy
Mark Strong isFrank D'
Frank D'
Xander Berkeley isDetective Vic Gigante
Detective Vic Gigante
Garrett M. Brown isMr. Lizewski
Mr. Lizewski

Permbledhje

Deiv Lizevski një student në shkollën e mesme dhe një ardhurues i librave komik, një ditë vendos të bëhet një super-hero, edhe pse ai nuk ka ndonje fuqi apo arsye te fortë për ta bërë këtë.

Titulli origjinalKick-Ass
Vlerësimi IMDb7.7 453,365 votes
Vlerësimi TMDb7 3820 votes