Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Olympus Has Fallen (2013) HD

Olympus Has Fallen (2013) HD

When our flag falls our nation will rise.Mar. 20, 2013 (USA)120 Min.R
Your rating: 10
9.1 7 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Gerard Butler isMike Banning
Mike Banning
Aaron Eckhart isPresident Benjamin Asher
President Benjamin Asher
Angela Bassett isLynne Jacobs
Lynne Jacobs
Morgan Freeman isSpeaker Trumbull
Speaker Trumbull

Permbledhje

Gjatë një sulmi terrorist në shtëpinë e bardhë truproja  Mike Banning e gjen veten të bllokuar dhe në pamundësi për të shpëtuar Presidentin e SHBA-së. Duke përdorur njohuritë e tij, Mike punon me sigurinë kombëtare për të shpëtuar Presidentin nga rrëmbyesit.

Titulli origjinalOlympus Has Fallen
Vlerësimi IMDb6.5 214,028 votes
Vlerësimi TMDb6.2 2710 votes