Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Red Cliff II (2009) HD

Red Cliff II (2009) HD

Destiny Lies In The WindJan. 07, 2009 (China, Hong Kong, Japan, Taiwan, South Korea)136 Min.N/A
Your rating: 0
8 3 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

John Woo
Director

Aktoret

Chang Chen isSun Quan
Sun Quan
Zhao Wei isSun Shangxiang
Sun Shangxiang
Hu Jun isGeneral Zhao Yun
General Zhao Yun
Nakamura Shidō II isGeneral Gan Xing
General Gan Xing
Lin Chi-Ling isXiao Qiao
Xiao Qiao
Tong Dawei isPrivate Sun Shucai
Private Sun Shucai

Permbledhje

Në këtë vazhdim, ministër i parë Cao Cao bind perandori Han për të filluar një luftë kundër të dy Mbretërive, Xu dhe Wu, të cilat janë bërë të forcave aleate.

Titulli origjinal赤壁 2
Vlerësimi IMDb7.6 19,843 votes
Vlerësimi TMDb7.1 89 votes