Rocky IV (1985) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Rocky IV (1985) HD

Rocky IV (1985) HD

He's facing the ultimate challenge. And fighting for his life.Nov. 21, 1985 (USA)91 Min.R
Your rating: 0
10 5 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Sylvester Stallone isRocky Balboa
Rocky Balboa
Carl Weathers isApollo Creed
Apollo Creed
Brigitte Nielsen isLudmilla Vobet Drago
Ludmilla Vobet Drago
Michael Pataki isNicoli Koloff
Nicoli Koloff
Dolph Lundgren isCaptain Ivan Drago
Captain Ivan Drago
Stu Nahan isCommentator #1
Commentator #1
R. J. Adams isSports Announcer
Sports Announcer

Permbledhje

Boksieri i Bashkimit Sovjetik, Ivan Drago, vjen në Amerikë për t’u bërë pjesë e boksit profesionist të peshave të rënda. Në ndeshjen e parë miqësore ai vret Apollo Kridin. Roki kërkon të marrë hak për mikun e tij dhe pranon të shkojë në Rusi për t’u ndeshur me të. A do mundet Roki të fitojë kundra njeriut të hekurt?

Titulli origjinalRocky IV
Vlerësimi IMDb6.8 146,445 votes
Vlerësimi TMDb6.6 858 votes