Song of the Sea (2014) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Song of the Sea (2014) HD

Song of the Sea (2014) HD

Let the song of the sea sway your heart...Sep. 06, 2014 (Ireland, Denmark, Belgium, Luxembourg, France)93 Min.PG
Your rating: 0
9.8 5 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Tomm Moore
Director

Aktoret

Brendan Gleeson isConor / Mac Lir (voice)
Conor / Mac Lir (voice)
Fionnula Flanagan isGranny / Macha (voice)
Granny / Macha (voice)
David Rawle isBen (voice)
Ben (voice)
Pat Shortt isLug (voice)
Lug (voice)
Jon Kenny isFerry Dan / The Great Seanachaí (voice)
Ferry Dan / The Great Seanachaí (voice)
Lisa Hannigan isBronach (voice)
Bronach (voice)
Liam Hourican isSpud / Bus Driver (voice)
Spud / Bus Driver (voice)
Kevin Swierszcz isYoung Ben (voice)
Young Ben (voice)

Permbledhje

Sirsha, një vajzë e vogël e cila mund të shndërrohet në një fokë, fillon një aventurë me vëllanë e saj për të shpëtuar botën e shpirtrave dhe qëniet e tjera magjike si ajo.

Titulli origjinalSong of the Sea
Vlerësimi IMDb8.1 32,355 votes
Vlerësimi TMDb8.1 339 votes