Tale of Tales (2015) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Tale of Tales (2015) HD

Tale of Tales (2015) HD

Desire. Envy. Obsession.May. 14, 2015 (Italy, France, UK)125 Min.R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Salma Hayek isQueen of Longtrellis
Queen of Longtrellis
Vincent Cassel isKing of Strongcliff
King of Strongcliff
John C. Reilly isKing of Longtrellis
King of Longtrellis
Toby Jones isKing of Highhills
King of Highhills
Stacy Martin isYoung Dora
Young Dora
Bebe Cave isViolet
Violet

Permbledhje

Njëherë e një kohë ishin tre mbretëri fqinje secila me një kështjellë të mrekullueshme, të cilat i drejtonin mbretër dhe mbretëresha, princër dhe princesha. Një mbret bridhte grua më grua, një tjetër vritet nga një kafshë e çuditshme, ndërkohë që një nga mbretëreshat ishte e fiksuar me dëshirën për të pasur një fëmijë. Magjistarë dhe zana, përbindësha të frikshëm, katallanë dhe rrobalarëse të vjetra, akrobatë dhe argëtuese janë protagonistët e këtij interpretimi të përrallave të Giambattista Basile.
Titulli origjinalIl racconto dei racconti
Vlerësimi IMDb6.4 16,904 votes
Vlerësimi TMDb5.8 286 votes