Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Best of Enemies (2019) HD

The Best of Enemies (2019) HD

Change is worth fighting forApr. 05, 2019 133 Min.
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Taraji P. Henson isAnn Atwater
Ann Atwater
Sam Rockwell isClaiborne Paul Ellis
Claiborne Paul Ellis
Anne Heche isMary Ellis
Mary Ellis
Wes Bentley isFloyd Kelly
Floyd Kelly
Bruce McGill isCarvie Oldham
Carvie Oldham
Nick Searcy isGarland Keith
Garland Keith
John Gallagher Jr. isLee Trombley
Lee Trombley
Babou Ceesay isBill Riddick
Bill Riddick

Permbledhje

Bazuar në një histori të vërtet, filmi tregon se si një zjarr, që shkatërroi shkollën për nxënësit me ngjyrë në qytetin e Durhamit, nis një revolucion për integrimin e komunitetit me ngjyrë nëpër shkolla dhe përpjekjen për të ndaluar segregacionin. Komunitete me ideale dhe parime të ndryshme formojnë një asamble për të marr vendime të rëndësishme për jetën e qytetit dhe gjatë këtyre diskutimeve arrijnë të njohin dhe të kuptojnë më mirë njëri tjetrin.

Titulli origjinalThe Best of Enemies
Vlerësimi IMDb7.0 votes
Vlerësimi TMDb7.4 70 votes