Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Hunt for Red October (1990) HD

The Hunt for Red October (1990) HD

Invisible. Silent. Stolen.Mar. 02, 1990 (USA)134 Min.PG
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Alec Baldwin isJack Ryan
Jack Ryan
Sean Connery isMarko Ramius
Marko Ramius
Scott Glenn isCommander Bart Mancuso
Commander Bart Mancuso
Sam Neill isCaptain Vasily Borodin
Captain Vasily Borodin
James Earl Jones isAdmiral James Greer
Admiral James Greer
Joss Ackland isAmbassador Andrei Lysenko
Ambassador Andrei Lysenko
Richard Jordan isDr. Jeffrey Pelt
Dr. Jeffrey Pelt
Stellan Skarsgård isCaptain Viktor Tupolev
Captain Viktor Tupolev
Courtney B. Vance isSonarman 2nd Class Ronald Jones
Sonarman 2nd Class Ronald Jones
Peter Firth isIvan Putin
Ivan Putin

Permbledhje

Në vitin 1984, kapiteni më i mirë i nëndetëseve të BRSS-së, shkel urdhrat dhe niset për SHBA. A është ai duke u përpjekur të sabotojë, apo të fillojë një luftë?

Titulli origjinalThe Hunt for Red October
Vlerësimi IMDb7.6 148,808 votes
Vlerësimi TMDb7.1 812 votes