Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Mercy (2018) HD

The Mercy (2018) HD

Based on the true story.Feb. 09, 2018 112 Min.
Your rating: 10
10 3 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

James Marsh
Director

Aktoret

Colin Firth isDonald Crowhurst
Donald Crowhurst
Rachel Weisz isClare Crowhurst
Clare Crowhurst
David Thewlis isRodney Hallworth
Rodney Hallworth
Ken Stott isStanley Best
Stanley Best
Simon McBurney isSir Francis Chichester
Sir Francis Chichester
Mark Gatiss isRonald Hall
Ronald Hall
Oliver Maltman isDennis Herbstein
Dennis Herbstein
Kit Connor isSimon Crowhurst
Simon Crowhurst
Finn Elliot isJames Crowhurst
James Crowhurst
Eleanor Stagg isRachel Crowhurst
Rachel Crowhurst

Permbledhje

Historia e mrekullueshme e lundërtarit amator Donald Krouhërst dhe përpjekjes së tij i vetëm për të lundruar rreth globit. Vështirësitë që hasi gjatë udhëtimit ndërsa familja e tij priste kthimin e tij, është një nga misteret më të mëdha të këtyre kohëve…

Titulli origjinalThe Mercy
Vlerësimi IMDb6.0 votes
Vlerësimi TMDb6.4 30 votes