The Mill and the Cross (2011) HD me Titra Shqip | filmaon.tvThe Mill and the Cross (2011) HD me Titra Shqip | Filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Mill and the Cross (2011) HD

The Mill and the Cross (2011) HD

Pas çdo pikture të madhe gjendet një histori edhe më e madhe.Mar. 18, 2011 92 Min.
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Rutger Hauer isPeter Bruegel
Peter Bruegel
Michael York isNicolaes Jonghelinck
Nicolaes Jonghelinck
Joanna Litwin isMarijken Bruegel
Marijken Bruegel
Dorota Lis isSaskia Jonghelinck
Saskia Jonghelinck

Permbledhje

Çfarë do të ishte sikur të hynte në një vepër të madhe të artit, a do të dilte gjallë rreth teje dhe madje do të vëzhgonte artistin kur skiconte vetë realitetin që po përjeton? Nga Lech Majewski, një nga regjisorët më të vlerësuar të Polonisë, The Mill and the Cross, është një rishikim kinematografik i kryeveprës së Pieter Bruegel “Procesi në Kalvar”, i paraqitur së bashku me historinë e krijimit të saj.

Titulli origjinalMłyn i krzyż
Vlerësimi IMDb6.9 votes
Vlerësimi TMDb6.4 32 votes