Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Whisky Robber (2017) HD

The Whisky Robber (2017) HD

Nov. 23, 2017
Your rating: 4
8.9 14 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Bence Szalay isAttila Ambrus
Attila Ambrus
Zoltán Schneider isDetective Bartos
Detective Bartos
Björn Freiberg isCasino Guest
Casino Guest
Imre Csuja isUncle Miki
Uncle Miki
Sándor Oszter isSecurity man at bank
Security man at bank
Dániel Mertz isGas station attendant
Gas station attendant
Gergely Kaszás isFather of Attila
Father of Attila

Permbledhje

Midis 1993 dhe 1999, një Grabitës vjedhë 29 institucione financiare në Budapest. Bankat, zyrat postare dhe madje edhe agjencitë e udhëtimit ranë viktimë e zbavitjes së krimit. Policia nuk kishte informacione dhe asnjë shpresë për ta gjetur atë gjatë periudhës së tij gjashtëvjeçare. E vetmja gjurmë e lënë pas në skenat e krimit ishte aroma e dallueshme e uiski. Mediat e pagëzuan atë “Grabitësi Uiskit”.

Titulli origjinalA Viszkis
Vlerësimi IMDb8.1 votes
Vlerësimi TMDb6.2 6 votes