Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Wolf of Wall Street (2013) HD

The Wolf of Wall Street (2013) HD

EARN. SPEND. PARTY.Dec. 25, 2013 (USA)180 Min.R
Your rating: 0
9.3 15 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Leonardo DiCaprio isJordan Belfort
Jordan Belfort
Jonah Hill isDonnie Azoff
Donnie Azoff
Margot Robbie isNaomi Lapaglia
Naomi Lapaglia
Kyle Chandler isAgent Patrick Denham
Agent Patrick Denham
Rob Reiner isMax Belfort
Max Belfort
Jon Bernthal isBrad Bodnick
Brad Bodnick
Kenneth Choi isChester Ming
Chester Ming
P. J. Byrne isNicky Koskoff ('
Nicky Koskoff ('
Brian Sacca isRobbie Feinberg ('
Robbie Feinberg ('

Permbledhje

Seks. Para. Pushtet. Drogë. Nën drejtimin e regjisorit legjendar Martin Scorsese dhe interpretimin e shkëlqyer të Leonardo DiCaprio, vjen historia e vërtetë dhe skandaloze e Jordan Belfort, njeriu që nga këmbimi i stoqeve të vogla, u kthye në një supermilioner të pamoralshëm. Në fundin e viteve 1980, ai krijoi një perandori ku korrupsioni ishte mbret dhe më shumë nuk mjaftonte kurrë.

VINI RE! Filmi ka skena me përmbajtje erotike.

Titulli origjinalThe Wolf of Wall Street
Vlerësimi IMDb8.2 849,538 votes
Vlerësimi TMDb7.9 5184 votes