The Walking Dead

The Walking Dead

Oct. 31, 2010
Your rating: 10
8.7 127 votes

Krijues

Cast

Andrew Lincoln isRick Grimes
Rick Grimes
Norman Reedus isDaryl Dixon
Daryl Dixon
Lauren Cohan isMaggie Greene
Maggie Greene
Danai Gurira isMichonne
Michonne
Melissa McBride isCarol Peletier
Carol Peletier
Chandler Riggs isCarl Grimes
Carl Grimes
Lennie James isMorgan Jones
Morgan Jones
Christian Serratos isRosita Espinosa
Rosita Espinosa
Alanna Masterson isTara Chambler
Tara Chambler

Video trailer

Images

Synopsis

Zëvendësi i Sherifit Rick Grimes zgjohet nga koma dhe gjenë një botë apokaliptike të dominuar nga zombies – kanibalesh. Ai vendos për të gjetur familjen e tij dhe përballet me shumë të mbijetuar të tjerë përgjatë rrugës.

Original titleThe Walking Dead
Firt air dateOct. 31, 2010
Last air dateApr. 02, 2017
Seasons7
Episodes99
StatusReturning Series

Sezonet dhe serit

1Sezoni 1 Oct. 31, 2010
 • 1 - 21
  MilkMay. 08, 2006
2Sezoni 2 Oct. 16, 2011
  3Sezoni 3 Oct. 14, 2012
   4Sezoni 4 Oct. 13, 2013
    5Sezoni 5 Oct. 12, 2014
     6Sezoni 6 Oct. 11, 2015
     6Sezoni 6 Oct. 11, 2015
     7Sezoni 7 Oct. 23, 2016
     8Sezoni 8 Oct. 22, 2017
     9Sezoni 9 Oct. 07, 2018
     10Sezoni 10 Oct. 06, 2019
     11Sezoni 11 Aug. 22, 2021