Goemon (2009) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Goemon (2009) HD

Goemon (2009) HD

Mar. 17, 2009 (Japan)128 Min.N/A
Your rating: 0
7 3 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Yosuke Eguchi isGoemon Ishikawa
Goemon Ishikawa
Ryoko Hirosue isChacha Asai
Chacha Asai
Takao Osawa isSaizo Kirigakure
Saizo Kirigakure
Jun Kaname isMitsunari Ishida
Mitsunari Ishida
Mikijiro Hira isRikyu Sen
Rikyu Sen
Masatō Ibu isIeyasu Tokugawa
Ieyasu Tokugawa
Takeru Satoh isYoung Saizo Kirigakure
Young Saizo Kirigakure
Ryō isGoemon'
Goemon'

Permbledhje

Bazuar në një legjendë japoneze popullore që ngjason me historinë e Robin Hudit, ky film ndjek ninxhen Goemon Ishikawa, i cili lë klanin e tij luftarak pasi kreu i saj vritet dhe përdor aftësitë e tij si një hajdut për të ndihmuar të varfërit. Por, pasi zbulon identitetin e vrasësit të udhëheqësit të tij – tadhtari Hidejoshi. Goemon vendos të marrë hakun e mjeshtrit të tij, i ndihmuar nga miku i tij besnik, Saizo.

Titulli origjinalGoemon
Vlerësimi IMDb6.7 4,542 votes
Vlerësimi TMDb6.8 28 votes