Mr. Holmes (2015) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Mr. Holmes (2015) HD

Mr. Holmes (2015) HD

The man behind the myth.Jun. 19, 2015 (UK, USA)103 Min.PG
Your rating: 0
8.5 2 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Bill Condon
Director

Aktoret

Ian McKellen isSherlock Holmes
Sherlock Holmes
Laura Linney isMrs. Munro
Mrs. Munro
Hattie Morahan isAnn Kelmot
Ann Kelmot
Patrick Kennedy isThomas Kelmot
Thomas Kelmot
Hiroyuki Sanada isTamiki Umezaki
Tamiki Umezaki
Colin Starkey isDr. John Watson
Dr. John Watson
Zak Shukor isMatsuda Umezaki
Matsuda Umezaki
Roger Allam isDr. Barrie
Dr. Barrie
Phil Davis isInspector Gilbert
Inspector Gilbert

Permbledhje

Një Sherlok Holms i moshuar, në pension, kthen sytë pas në jetën e tij dhe kapet pas një çështjeje të pazgjidhur në të cilën përfshihet një grua e bukur.

Titulli origjinalMr. Holmes
Vlerësimi IMDb6.9 48,263 votes
Vlerësimi TMDb6.5 551 votes